Sposób na mały salon

 

Salon najczęściej kojarzy się nam z dużą przestrzenią. Przecież to właśnie tutaj spotykamy się z rodziną i znajomymi, to tutaj odpoczywamy po ciężkim dniu. Nie w każdym jednak domu czy mieszkaniu salon jest rzeczywiście duży. Zdarza się, że jego rozmiar jest niewielki, a tradycyjne umeblowanie może wprowadzić atmosferę chaosu i sprawić, że przestrzeń będzie wyglądała kiczowato.

Meble – lekkie i nieprzytłaczające

W salonie musi być sofa i stolik do kawy. Nie może też zabraknąć telewizora czy półek z książkami. Warto jednak pamiętać, że wszystkie meble powinny być lekkie. Co to znaczy? Że należy zrezygnować z mebli drewnianych, bardzo ekskluzywnych. Szkło, metal, to one sprawdzą się tutaj najlepiej. Jeśli chodzi o szafki – dobrze, gdy będą podwieszane. Wówczas na podłodze zrobi się więcej miejsca.

Kolory ścian i światło

W małym salonie musi być jasno. Ta zasada dotyczy zarówno koloru ścian jak i dobranego oświetlenia. Należy też pamiętać, że jeśli decydujemy się na ciepłe odcienie farb, również światło musi być ciepłe. Jeśli natomiast wybieramy zimną paletę kolorów, lampy też muszą emitować zimne światło, gdyż w przeciwnym razie uzyskamy efekt chaosu.

Triki aranżacyjne

Mały salon zawsze możemy spróbować optycznie powiększyć, a najlepszym na to sposobem jest lustro wiszące na ścianie. Warto powiesić je naprzeciwko szafy lub kanapy. Wówczas przestrzeń nabierze przestronności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *