Styl prowansalski – jak go urządzić

 

Marzenie o własnym domu czy mieszkaniu to nie tylko kwestia jego zakupu. To również kwestia jego urządzenia, które sprawi, że każda chwila w nim spędzona będzie czystą przyjemnością. Dziś podpowiadamy, jak urządzić wnętrze w stylu prowansalskim.

Prowansja pełna inspiracji

Jak zapewne się domyślasz, styl prowansalski w dużej mierze inspirowany jest Prowansją. Słońce, zapach lawendy, ciepły klimat – to właśnie charakteryzuje te region. I takie są też wnętrza urządzone w stylu prowansalskim. Czuć w nim atmosferę swobody i relaksu, które zwyczajnie sprzyjają poczuciu szczęścia. Jeśli więc jesteś osobą, która z optymizmem patrzy w przyszłość i lubi uśmiech oraz ceni sobie domowe ciepło, ten styl jest właśnie dla Ciebie.

Ściany i meble

Jeśli chodzi o ściany, we wnętrzach prowansalskich dominuje trend łączenia tynków z naturalnymi materiałami. Dla przykładu jedna ze ścian może być z kamienia, czy z drewna, lub podłoga może być wyłożona terakotą. Jeśli zaś chodzi o kolory, to owszem, Prowansja kocha biel, ale też nie lubi klimatu szpitalnego, dlatego musi ona być przełamana innymi naturalnymi kolorami, w tym fioletem, niebieskim, pomarańczowym, czy zielonym. Nie może też brakować kwiatów, zarówno tych żywych, jak i tych umieszczonych na obrazach, czy na poduszkach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *