Woda z cytryną i miodem na czczo – dlaczego warto pić

 

Tak wiele mówi się dzisiaj o trosce o własne zdrowie. Troska ta dotyczy przede wszystkim zdrowego odżywiania i pewnych nawyków. A jednym z nich, niezwykle zdrowym, a zarazem bardzo tanim, jest codzienne picie na czczo szklaki wody z cytryną.

Miód odstany przez noc

Aby taki napój był rzeczywiście bogactwem tego, co dla organizmu cenne, należy zawsze przygotować go dzień wcześniej. Wieczorem należy odlać w szklankę przegotowaną wodę i pozostawić do wystygnięcia. Gdy nabierze temperatury pokojowej, należy dodać do niej dwie płaskie łyżeczki miodu, rozmieszać i pozostawić całość do rana. Rano do wody dodaje się sok z połowy cytryny i od razu wypija.

Działanie takiej wody

Odstany miód jest kilka razy bardziej skuteczny w działaniu, niż miód świeżo użyty. Działa antybakteryjnie, przeciwnowotworowo, pobudza układ odpornościowy, reguluje pracę jelit, usuwa zalegające toksyny. A po co cytryna? Nie tylko po to, by dostarczyć nam witaminy C. Cytryna dzięki temu, że zawiera kwas owocowy, doskonale oczyszcza wątrobę i wzmaga działanie miodu. Co więcej, dzięki cytrynie, pomagamy zachować równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Jak więc widzisz, woda z miodem i cytryną to prawdziwe dobrodziejstwo dla Twojego organizmu. Skorzystaj z niego, a szybko przekonasz się, jak cudownie działa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *