Jak wybrać kolor szminki?

Wiele kobiet ma problem z wybranie koloru szminki. Wybierając go należy przede wszystkim pamiętać o tym, że powinien on pasować do odcienia cery.

Szminka w kolorze klasycznej czerwieni

Kiedyś była zarezerwowana jedynie na specjalne okazje. Dzisiaj możemy jej używać przez cały dzień. Czerwona szminka z połyskiem nadaje się na rano, matowa na wieczór. W przypadku jasnego odcienia cery najlepiej sprawdzi się szminka z chłodną delikatną poświatą. Kobiety o ciemnym odcieniu cery mogą wybrać szminkę w ciemnym odcieniu. Dla pań o średnim odcieniu lepsza będzie czerwona szminka z delikatnie różowym odcieniem.

Szminka w kolorze nude

Nadaje świeży wygląd, sprawdza się szczególnie w przypadku młodych kobiet. Dla kobiet o jasnej cerze idealna szminka w cielistym kolorze powinna mieć lekko różowy odcień. Panie o średniej cerze dobrze będą wyglądały, kiedy wybiorą szminkę jasnobeżową. Szminka w odcieniu jasnego karmelu jest idealna dla kobiet o ciemnym odcieniu cery.
Aby szminka w kolorze nude nie zlewała się z podkładem, kontur ust warto obrysować kredką o ton ciemniejszą od koloru pomadki.

szminki

Szminka różowa

Najładniej na ustach wyglądają różowe połyskujące szminki. Zgaszony brudny róż to kolor, który powinny dla siebie wybrać panie o średnim odcieniu cery. Przy ciemnej cerze na ustach kusząco wygląda szminka w odcieniu fuksji. Przy cerze jasnej lepiej sprawdzi się szminka w cukierkowym odcieniu różu.

Szminka w stonowanym odcieniu różu jest idealna dla kobiet dojrzałych. Wraz z wiekiem wargi stają się blade, ten odcień przywróci im młody wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *