Jaką bieliznę pościelową wybrać?

W łóżku spędzamy sporą część swojego życia. Powinniśmy więc zadbać o dobry materac, idealną kołdrę i piękną pościel. Jaką bieliznę pościelową wybrać?

Jaka powinna być dobra pościel?

Wybierając pościel zwróćmy uwagę, czy jest ona przyjemna dla skóry, oddychająca i miękka. Warto wybierać przede wszystkim bieliznę uszytą z naturalnych tkanin. Dobrze sprawdza się także bielizna z nowoczesnych tkanin, które odprowadzają wilgoć. Unikajmy pościeli z kory i sztucznych włókien. Tkaniny te nie są przyjazne dla naszej skóry.

bielizna pościelowa

Bielizna z flaneli

Jest ciepła, miła dla skóry i miękka. Flanela to stosunkowo gruby materiał, pościel flanelowa nadaje się więc szczególnie na okres zimowych chłodów. Dodatkową zaletą pościeli z flaneli jest wysoka trwałość.

Bielizna bawełniana

Jest oddychająca i bardzo przyjemna dla skóry. Można ją prać w wysokich temperaturach. Minusem bawełnianej bielizny jest konieczność prasowania, gdyż bardzo łatwo się gniecie.

Bielizna satynowa

Bielizna uszyta z bawełnianej satyny ma takie same zalety, jak ta uszyta ze zwykłej bawełny. Satynowa pościel jest lekko błyszcząca, to pościel bardzo elegancka. Jest lekka i miła w dotyku. Nie gniecie się, nie wymaga więc prasowania.

Bielizna z lyocellu

Lyocell to nowoczesna tkanina, która przepuszcza powietrze i odprowadza wilgoć. Śpiąc pod kołdrą obleczoną w poszwę z lyocellu mamy pewność, że w nocy nie będziemy się pod nią pocić.

Przyjemna i ładna bielizna pościelowa ułatwia zasypianie, sprawia, że rano jesteśmy pełni energii i wypoczęci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *