Jak chronić wnętrze przed słońcem?

Letnie upały dokuczają zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach mieszkań. Jak można je skutecznie osłonić?

Rolety wewnętrzne

Jednym ze sposobów na kontrolowanie ilości i natężenia wpadającego do wnętrza słońca jest montaż rolet wewnętrznych. Decydując się na montaż rolet wewnętrznych do wyboru mamy rolety rzymskie i zaciemniające. Rolety rzymskie są bardzo dekoracyjne, stąd warto montować je w pokoju dziennym. Rolety zaciemniające sprawdzą się w sypialni. Dobrym wyborem jest roleta zaciemniająca, która ma wewnętrzną stronę pokrytą powłoką aluminiową.

oknaMarkiza

Markiza to funkcjonalny daszek, który można zamontować nad tarasem lub balkonem. To bardzo skuteczny sposób osłony przed słońcem wnętrza mieszkania. Markizy sprawdzają się w domach jednorodzinnych. Dzięki bogatej kolorystyce tkanin można je łatwo dopasować do koloru elewacji.

Parasol

To kolejny sposób na kontrolowanie natężenia i ilości wpadającego słońca. Spośród wszystkich sposobów na ochronę przed słońcem zakup parasola pociągnie za sobą najmniejsze wydatki. Parasol sprawdzi się na tarasie i balkonie pod warunkiem, że zostanie wybrany model, w którym można regulować kąt nachylenia.

Markizoleta

Jest montowana na zewnętrznej stronie okna. Jest bardziej skuteczną ochroną przed wpadającym słońcem od zwykłej rolety. Markizolety, które mają fakturę siatki pełnią także rolę moskitiery. Markizolety sterowane są automatycznie za pomocą klawiatury zamocowanej na ścianie lub pilota. Rozwinie się samoczynnie, kiedy będzie duże nasłonecznienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *