Jak usunąć trudne zabrudzenia?

Wiosna to okazja, aby zabrać się za generalne porządki. Jak jednak poradzić sobie z trudnymi zabrudzeniami? Czy trudne zabrudzenia można usunąć bez chemii?

Jak szybko wyczyścić kuchenkę?

Żeliwne ruszty w kuchence można łatwo wyczyścić przy pomocy octu. W occie zamaczamy bandaż lub gaziki, owijamy nimi ruszty i zostawiamy na sześćdziesiąt minut. Po tym czasie resztki zabrudzeń usuniemy przy pomocy gąbki.

kuchenka

Czyścimy piekarnik

Bez pomocy chemii możemy wyczyścić nie tylko żeliwne ruszty, ale także piekarnik. Lepki brud i spaleniznę łatwo usuniemy wstawiając do piekarnika garnek napełniony wodą i ustawiając w nim temperaturę na 180 stopni Celsjusza. Włączony piekarnik zostawiamy na 15 minut. Ciepło i para rozpuszczą zabrudzenia i nagromadzony w piekarniku tłuszcz. Usuniemy je bez trudu. Do czyszczenia piekarnika możemy użyć również papki przygotowanej z łyżeczki płynu do mycia naczyń, 1/2 szklanki wody i 1/4 szklanki sody oczyszczonej. Papkę nakładamy na zabrudzone miejsca i pozostawiamy na 15 minut. Następnie usuwamy je przy pomocy ostrej gąbki i ciepłej wody.

Armatura w łazience

Bardzo często armaturę łazienkową pokrywa kamień. Można go usunąć przy pomocy octu. Watę lub gazę moczymy w occie i owijamy pokryte kamieniem części armatury. Taki kompres zostawiamy na kwadrans, spłukujemy i wycieramy do sucha. Plamy z rdzy na armaturze usunie papka przygotowana z wody i proszku do pieczenia. Możemy też nałożyć na nią wacik zamoczony w gorącym soku z cytryny. Wacik zostawiamy na dwie godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *