Jaki wybrać kosmetyk do demakijażu?

Półki drogerii uginają się od kosmetyków do demakijażu. Wybór nie jest więc prosty. Warto więc pamiętać, że tak, jak krem, także płyn do makijażu powinnyśmy dobrać do rodzaju cery.

Jakie kosmetyki do demakijażu dostępne są w drogeriach?

Możemy wybierać wśród następujących rodzajów kosmetyków do demakijażu:
-mleczek;
-płynów micelarnych;
-olejków i pianek;
-chusteczek do demakijażu;
-żeli do mycia twarzy;
-dwufazowych płynów do demakijażu oczu.

wybór kosmetyku do demakijażuMleczka z uwagi na kremową konsystencję są raczej ciężkie. Zmycie makijażu wacikiem ułatwiają zawarte w nich lipidy. Zalecane są paniom z cerą suchą. Nie zmywamy nimi makijażu oczu.

Płyny micelarne przypominają wyglądem wodę. Nie są tłuste. Zawarte w nich micele ułatwiają usunięcie wacikiem brudu i tłuszczu. Płyny micelarne jednocześnie tonizują skórę. Są zalecane paniom z bardzo wrażliwą cerą. Płyny micelarne mogą być stosowane do zmywania makijażu oczu.

Olejki i pianki to zestaw składający się ze zmywającego makijaż olejku i oczyszczającej skórę z wcześniej użytego olejku pianki. Dwuetapowy makijaż mogą stosować panie z każdym rodzajem cery po trzydziestym piątym roku życia. Zmywa również makijaż z oczu.

Chusteczki do demakijażu nadają się raczej do zmywania makijażu w podróży, a nie w domu. Używamy ich w taki sam sposób, jak mleczka, czy płynu micelarnego. Zmyjemy nimi także z makijażu oczy.

Żele do mycia twarzy nie zawierają mydła, a mimo to nadają się do usuwania wszystkich zanieczyszczeń z tłustej skóry. Nie stosuj ich do zmywania makijażu z oczu. Koniecznie po zmyciu twarzy żelem przetrzyj ją tonikiem. Zawsze używaj ich po zmieszaniu z wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *